Ambasadors

Chtěl by ses také stát součástí našeho jógového projektu? Ozvi se mi na karma@karmapassion.com 🙂

Judita Berková– lektorka jógy
Autorka knihy Poselství ásan. Jógu praktikuje od roku 2010 a od roku 2014 ji vyučuje. Učí jógu v Praze, pořádá jógové zájezdy po celém světě, je autorkou jógových programů a navrhuje svoje vlastní jógové oblečení – JÓGOVÉ ŠATY. Je autorkou knihy POSELSTVÍ ÁSAN, která vyšla v říjnu 2019. Dále je autorkou jógového programu 10 DNÍ S JÓGOU, meditačního přístupu k ásanam v jógovém kurzu POSELSTVÍ ÁSAN, meditačního balíčku MEDITACE BOJOVNÍKA a TANEČNÍ MEDITACE 4 ARCHETYPŮ ŽENSTVÍ. Od září 2018 nastoupila tříleté studium UČITELE JÓGY PRVNÍ TŘÍDY, což je nejvyšší mezinárodní jógové oprávnění vydané Univerzitou Karlovou. Je spoluzakladatelkou projektů La Que Sabe, který pořádá celodenní tanečení a jógová setkání a podporuje ženy v přijetí vlastního těla a ženskosti. Judita spolupracuje na dalších projektech jako Přirozená antikoncepce, vědomé milování a Cesta Extáze, které se zaměřují na moudrost lidského těla.
 
 
Ana Barr – lektorka jógy z Bali
Naší další krásnou ambasadorkou a kamarádkou je Vámi všemi obdivovaná Ana Barr. Můžete jí na našich fotografiích a jógamatkách vidět nejčastěji.
Ana se józe věnuje více jak deset let a posedni 2 roky je na slunném Bali i lektorkou jogy. Několikrát týdně se věnuje surfovaní a její oblíbené vinyása józe. Pokud jí to čas i vlny dovolí, tak vyráží se svým surfem na moře i dvakrát denně. Mezi její další vášně patří potápění a cestovaní. Ana se snaží dbát na zdravý životní styl a je nám velkou inspirací s jejím kouzelným úsměvem na tváři. 🙏🧚‍♀️♥️🌸😍🧘‍♀️🏄‍♀️
Osobni motto: Go with a flow.
 
 
Veronika Ševčíková – lektorka jógy  z Prahy a nebo kdekoliv na břehu oceánu
Už 15 let je jóga součástí mého života. Čím déle ji praktikuji, tím více mě překvapuje, jak precizním systémem jóga je, jak dokáže lidem pomoct. Není to jen fyzické cvičení, ale i způsob života – strava, chování k sobě samému, přírodě a ostaním. Je to životní styl.
 
Studium jógy v Londýně, na Bali, na Power joga akademii Vaška Krejčíka, učitelské tréningy s Jarem Pávkem, účast na mnohých workshopech tuzemských i mezinárodních učitelů a hlavně moje osobní jógová praxe mi neustále prohlubují a zdokonalují mé lektorské dovednosti.
 
Už jsou to 3 roky, co jsem propadla kouzlu surfování a spojila jsem tuto vášeň s jógou. Učení jógy pro surfaře, ať už na pobřeží oceánu, či v pražském jógovém studiu, se stalo mou oblíbenou lektorskou aktivitou. Surfjóga je jóga pro lidi, kteří milují oceán, přírodu, surf a cestování. Kromě lepší pružnosti a síle, kterou pravidelnou jógovou praxi získáte, přijde časem i spokojenost se svou vlastní osobností a vnímaní každého přítomného okamžiku. Mně osobně jóga úžasným způsobem obohatila život a prostřednictvím svých lekcí, chci předávat toto učení a radost dál.
 
 
Šárka Poláková – energická lektorka jógy z Prahy alias Pragueyogagirl, jak ji můžete znát z jejího instagramového účtu

Okamžik, kdy jóga vstoupila do mého života, byla i zároveň chvíle, kdy jsem věděla, že zůstane navždy. Má rozlítaná mysl se časem zklidnila, změnilo se mé tělo a já záhy zjistila, že se chci józe věnovat naplno, jak fyzicky tak duševně, jak ve volném tak v profesním čase.

Po vystudování jógové akademie jsem do toho skočila se vším všudy. Mé veřejné lekce můžete navštívit v pražských Energy studiích. Vedu lekce office yogy přímo ve firmách a nejraději mám individuální přístup soukromých hodin. Věnuju se převážně vinyasa józe a ashtanga józe.

Jóga je pro mne dar, který miluju předávat dál, ať už prostřednictvím svého života či lekcí. Je to jedna z mých životních lásek, která mi obrátila život naruby. Je to cesta, po které jsem se rozhodla vydat a zatím toho ani jedinkrát nelitovala.

Kristina Klímová – lektorka jógy z Brna alias earthy_kid
Miluji, jóguji, cestuji…
Mým vyznáním je láska, hledám balanc, vnitřní pravdu a často se jen tak směju a sním. Jestli mě něco vystihuje, tak je to svobodná a vášnivá duše. Miluji být blízko oceánu, nebo nejlépe v oceánu. Taky v lese se svým koněm a psem. Ze všeho nejraději však trávím čas na své jógamatce.
 
Jógu jsem si do života přitáhla asi před 5 lety, jako velmi mladá, ale duší stará. Ze začátku jsem navštěvovala všechny možné populární styly jógy, ale něco mi tam vnitřně chybělo. Něco, co se nedá popsat slovy, to co probíha uvnitř nás. To něco jsem našla na mysore lekci ashtanga jógy a pravidelnou každodenní praxí to prohlubovala. Jóga mi začala dávat celistvý smysl. Propojila jsem pohyb s dechem, očistila tělo a zklidnila mysl. 
Jóga je pro mě životní cesta.
Kromě jógy je moji životní vášní i surfování. Surfová a jógová filosofie jsou si velmi blízké a navzájem se prolínají. Díky józe člověk získá silné a pružné tělo, které pak surfaři ve vodě ocení.
Můžete mě potkat na surf & jóga kempech po celém světě, ale také na veřejných či soukromých lekcích v Brně, jak ashtangy, tak vinyasa jógy, jógy pro sportovce a pro surfaře.
Jana Moravíková – lektorka jemné jógy z Prahy

Proč zrovna jóga? Protože v józe se nemusí nic. Skutečně nic. V józe se jenom může a může se naopak zcela všechno! Jóga je způsob, jak se ráno dostat z postele a také způsob, jak se do ní večer vrátit. Je to způsob, jak proplout dnem. Pomocí jógy se dá uklidit si v hlavě a také v celém těle.

Jsem snílek a miluji dezerty. Lektoruji jógu, a stále se vzdělávám. Vedle PhD. studia se aktivně věnuji lezení a všemu co k němu patří, včetně spaní pod hvězdami a cestování do dálných, a ne tak dálných krajin. Miluji dobré jídlo, luční květiny a sobotní rána. Nejsem ranní ptáče a nejsem ani večerní sova. Zvýšit tep mi dokáže myšlenka na espresso a dort.

Věnuji se jemné józe a jemně dynamickým stylům jógy vhodným pro aktivní sportovce, ať už pro kompenzaci nebo relaxaci. Jógu se mnou si můžete v současné době vyzkoušet v Yoga Mija studiu (http://www.yogamija.com/). Pokud preferuješ koukání na jógu před jejím cvičením, můžeš mě navštívit na instragramu: https://www.instagram.com/jaja.mo/

Kateřina Hilerová – lektorka ashtanga jógy ze studia Sedmé Nebe
“Jóga si mě našla kolem roku 2010 a po postupném lehkém oťukávání jsem se do ní zamilovala .” V životě jsem se více, či méně intenzivně věnovala mnoha sportům, ale průběžně jsem zjistila, že jóga, jako jediná mi dělá dlouhodobě dobře na těle i na duchu.
 
Díky fantastickému učiteli Láďovi Pokornému, kterého jsem potkala, a jehož lekce stále navštěvuji, jsem objevila krásu a kouzlo propojení jógových pozic s dechem, plutí a radost během lekce i po ní a pocit životní energie a radosti z pohybu . Když jsem se pak začala věnovat Ashtanga józe každodenně – opět díky úžasným učitelům Kino MagGregor a jejímu muži Timu Feldmannovi, všechno začalo dávat ještě hlubší smysl. Bylo mi jasné, že mám v rukách (nohách i zbytku těla) něco úžasného, co bych ráda předávala dál. Doufám, že i vy na mých lekcích zjistíte, že jóga je pohyb, při kterém se člověk zapotí, „zamaká si“, ale díky hlubokému dýchání a koncentraci odchází plný síly a energie.

Alice Joštová – lektorka jógy ze studia yogAlive
Poprvé jsem se s jógou setkala před 6 lety při svém pobytu v jihovýchodní Asii a byla to láska na první pohled. Nejvíce mě na tom fascinuje fakt, že nejde jen o prosté cvičení, ale i filozofii a že je to záležitost tzv. na celý život, neboť člověk nikdy nedosáhne při praktikování asán či dechových cvičení dokonalosti. Vždy je co zlepšovat a na čem pracovat a to je přeci velká výzva.  Na svých lekcích se zaměřuji zejména na pochopení a práci s tělem, na jeho limity i možnosti a na to, aby se člověk na své tělo maximálně soustředil, ať už půjde o jemné protahování či dynamičtější cvičení a aby tak svou mysl koncentroval na přítomný okamžik. Protože my opravdu žijeme “tady a teď”.

 

Markéta Blechová – lektorka jógy 
První setkání s jógou proběhlo v době vysokoškolského studia, kdy jsem jógu navštěvovala jako volitelný předmět. Vždy jsem byla energická a temperamentní, proto jsem s velkým nadšením lektorovala aerobik, bodystyling, spinning,..  Pomalé formy cvičení mě vůbec nebavily. Jógu jsem si ale rychle oblíbila nejen pro ásanovou praxi, ale právě pro závěrečnou relaxaci.
Jóga je pro mě velkým učitelem. Díky ní mohu nejen cvičit a kažkou lekcí pracovat sama na sobě, ale neustále objevovat něco nového. Učím se vnímat sama sebe a svět kolem s každým malým detailem…
Právě relaxace a meditace pokládám za velmi důležité. V dnešní uspěchané době, kdy je kladen stále větší důraz na výkon jsou relaxace to nejlepší, co můžeme každý sám pro sebe udělat.