Posted on

Jak si psát motivační deník

Diář pro jogínky

Také několik měsíců plánujete, že si začnete vést motivační deník? My ano a zatím jsme se k tomu nedostali. Proto jsme se rozhodli, že si sepíšeme seznam základních tipů, jak si takový motivační deník psát. A rádi se o ně s vámi podělíme.

Deník, který se vám bude líbit

Základním a nejdůležitějším bodem považujeme vzhled deníku. Vyberte si ten, který vás zaujme na první pohled, a budete mít z něho radost. Budete se vždy těšit, až ho vezmete do ruky a začnete do něho psát. Pokud se vám žádný v obchodě nezalíbí, kupte si jeden obyčejný a ozdobte si ho podle svých představ. Protože co je kouzelnějšího než to, že máte jeden svůj ručně zdobený deník?

Zapište si cíle

Co by nemělo ve vašem deníku chybět? Vaše cíle a sny, kterých chcete dosáhnout. Zapište si je hned na první stránku, kterou si ozdobíte a ke každému cíli či snu si připište, co pro to musíte udělat, aby se vám splnil.

Hledejte pozitiva

Každý večer si k deníku sedněte a zapište si alespoň jedno pozitivum, které se vám za den stalo. Je důležité hledat štěstí i v maličkostech. Jakmile najdete alespoň jedno, získáte další motivaci do dalšího dne. Protože přeci každý den nemůže být jen nejhorší, no ne?

Zdobte si ho

Máte strach, že vás brzy deník přestane bavit a přestanete si vše zapisovat? Zkuste si ho různě zdobit, abyste ho ráda otevírala. Pokud nemáte zrovna nic na práci, vezměte pastelky, samolepky a zdobte podle svých představ. My si každý měsíc nadepisujeme zdobeným písmem a kresbou. Skvělý nápad je také doplnit deník citáty, které máte rádi.

Plánujte

Plány, ty dokážou opravdu motivovat! Uspořádejte si v hlavě myšlenky a naplánujte si každý den co nejvíce dopodrobna, ať víte, co vás následující den čeká a kdy budete mít čas na plnění vašich snů a cílů.